Sama grafika loga twojredaktor.pl
Co możemy dla Ciebie zrobić?

Instytucja mediacji w sprawach karnych

Spis treści:

  1. Wstęp
  2. Rozdział 1 „Instytucja mediacji w polskim prawie karnym”
    • definicja mediacji,
    • geneza instytucji mediacji,
    • strony biorące udział w postępowaniu mediacyjnym,
    • najważniejsze zasady mediacji.
  3. Rozdział 2 „Przesłanki, które kwalifikują sprawę do postępowania mediacyjnego”
    • skierowanie sprawy do postępowania mediacyjnego,
    • umowa mediacyjna,
    • funkcje i zadania mediatora,
    • czas trwania postępowania mediacyjnego,
    • ugoda zawarta przed mediatorem.
  4. Rozdział 3 „Standardy przeprowadzania postępowań mediacyjnych”
    • zapewnienie odpowiedniego miejsca do prowadzenia mediacji,
    • dobrowolność uczestniczenia w mediacji,
    • neutralność mediatora wobec sporu,
    • bezstronność mediatora wobec stron biorących udział w postępowaniu mediacyjnym,
    • poufność mediacji.
  5. Zakończenie

Opis pracy

Wyżej ukazana praca licencjacka przygotowana na kierunku prawo dotyczy instytucji mediacji w sprawach karnych. Rozprawa naukowa składa się z trzech fundamentalnych rozdziałów, w których poruszono między innymi takie zagadnienia, jak definicja mediacji, rys historyczny instytucji mediacji, strony biorące udział w postępowaniu mediacyjnym, zasady mediacji, a także skierowanie sprawy do postępowania mediacyjnego. Oddzielny rozdział został poświęcony standardom prowadzenia postępowań mediacyjnych, w którym przybliżono czytelnikowi takie kwestie jak dobrowolność uczestniczenia w mediacji, czy neutralność mediatora wobec sporu.

Jak to działa?

01

Złóż zamówienie

Uzupełnij formularz kontaktowy. Przygotowane przez
nas oferty nie zobowiązują Cię do wpłaty.

02

Poczekaj na oferty redaktorów

Usiądź wygodnie i zrelaksuj się. Redaktorzy sami zgłoszą się do Ciebie

03

Omów szczegóły zlecenie

Skonsultuj swoje zamówienie z wybranymi redaktorami.
Ustal cenę, termin oraz aspekty merytoryczne opracowania.

04

Wybierz redaktora

Po podjęciu decyzji który redaktor spełnia wszelkie
Twoje wymagania, po prostu przydziel mu zlecenie.

05

Ratalna płatność Online

Opłać pierwszą część zlecenia w wygodny i bezpieczny sposób dzięki płatnościom online.

06

Poczekaj na realizację

Redaktor będzie kontaktował się z Tobą w każdej istotnej dla realizacji sprawie. Dzięki naszej
platformie możecie być w stałym kontakcie praktycznie całą dobę.

07

Odbierz gotowe opracowanie

Zapoznaj się z przesłanym zleceniem, możesz zgłosić ew. poprawki lub od razu przejść do realizacji kolejnej
części zlecenia. Sam ustalasz terminy i decydujesz jak ma przebiegać realizacja.